Ambalaj Çemberi ve Makineleri
Sıralama seçin
Stoktakiler
Toplam 26 ürün görüntüleniyor.

Çember Makinası

Çember makinası, ambalaj çemberi birleştirmede kullanılan makinelerdir. Birim maliyeti en düşük ambalaj malzemesi olan plastik çemberi koli gibi küçük ürünlerin çemberlemesinden palatlerin çemberlenmesine farklı amaçlı ve çalışma prensibi olan çember makinaları bulunmaktadır. Koli çemberlemede yarı otomatik ve otomatik çember makinası sıklıkla kullanılırken palet çemberleme şarjlı çember makinası kullanılmaktadır.

Plastik Çember Makinası

Ambalaj çemberi genellikle plastik ham maddeden üretilmektedir. Çelikten üretilen çemberler olsada genellikle plastik çember kullanılmaktadır. Plastik çemberin kullanım alanının bu kadar geniş olması ile birlikte farklı ihtiyaçlara göre makineler üretilmiştir. Günlük çemberleme adedi düşük olan firmalarda koli çemberleme yarı otomatik çember makinası ve palet çemberleme de ise manual ve şarjlı çember makinaları tercih edilmektedir.

Otomatik Çember Makinası

Otomatik çember makinası, çemberleme makinelerinin insan gücüne olan talebine göre sınıflandırılmaktadır. Düşük insan gücüne ihtiyaç duyan makineler otomatik çember makineleri iken insan gücünden yararlanan makineler için manuel çember makinası kullanılmaktadır. Koli çemberlemede, manuel makineler yerine teknolojinin gelişmesi ve ucuzlaması ile yarı otomatik makineler kullanılmaktadır.

Manuel Çember Makinası

Manuel çember makinası palet çemberleme kullanılan ve çemberin palet etrafında sarıldıktan sonra çember tokası yardımı ile çemberin gerdirilmesi ve kesilmesinden kullanılan makinelerdir. Düşük adetli ve kompozit çember ile çemberleme uygulamalarında kullanılmaktadır.

Şarjlı Çember Makinası 

Şarjlı çember makinası palet çemberleme en yoğun kullanılan makinelerdir. Çemberin palet etrafından geçirildikten sonra çemberi otomatik olarak gerdirip yapıştırır ve daha sonra keser. Bu işlemlerin tamamını otomatik olarak yaptığından otomatik çember makinası olarak da bilinir.

Yarı Otomatik Çember Makinası

Koli çember makinası olarak da bilinen yarı otomatik makinalar, kolilerin ve küçük ürünlerin çemberlenmesinde kullanılır. Masa şeklinde tasarlanmıştır. Üzerine ürün konulduktan sonra makineden çemberin ucunu alarak makineye tekrar verilmesi ile çalışır. Bu makinelerde üzerinde çerçeve olan modelleri ise otomatik çember makinası olarak bilinir ve sensörleri yardımı ürün makine üzerine geldiği an otomatik olarak çemberleme yapar.T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.