Bant Makinesi
Sıralama seçin
Stoktakiler
Toplam 19 ürün görüntüleniyor.

Koli Bantlama Makinesi

Ambalajlama aparatlarından biri bant makineleridir. Hızlı, pratik ve kolay ve kaliteli paketleme yapabilmek için geliştirilmiş aparatlardır. Kusursuz bantlamayı mümkün kılan ve bantlama süreçlerini kısaltarak işleri hızlandıran bant makineleri, ambalaja ihtiyacımız olan hemen her yerde ideal kullanım sunar. Fabrikalar, lojistik merkezleri, iş yerlerimiz ve hatta evlerimizde dahi kullandığımız bantlama makineleri, en yoğun kullanılan ambalajlama makinelerindendir. 

Koli Bandı Makinası Nasıl Kullanılır?

Koli bandı makinası oldukça kolay bir kullanıma sahiptir. Aparatın dispanserine koli bandını taktıktan sonra, ambalajlayacağınız ürünün ağırlığına uygun olacak şekilde ayarlanır. Koli bandı makinesinin kolundan tutarak bantlanacak olan yüzeyin başından yerleştirilir ve sonuna kadar çekilir. Paslanmaz çelik bıçakları sayesinde bant kesilir. Daha kaliteli bir ambalajlama için bantlama makinesinin ucunda bulunan plastik panel ile bandın üzerinden geçilerek sağlamlaştırılır. Koli bandı makinesi ile bantlama yaparken en sık kullanılan ve en iyi sonuç alınan bantlama şekli “H” şeklidir. Yani koli kapatıldığında, kapakların ortasından bantlandıktan sonra bu işleme dik olarak diğer iki ucunun bantlanmasıdır. 

Koli Bantlama Makinasına Bant Nasıl Takılır? 

Koli bandı makinesine bant takmak oldukça kolaydır. Bant makinesi; dispanser, silindir, tutma kolu ve bıçaktan oluşur. Bant dispansere yapışkan ucunun üste gelecek şekilde takılır. Takılan bant açılarak silindirden geçirilir. Aparatın ucunda fazla kalan bant bıçak yardımı ile kesilir. Böylelikle bant takılmış olur. 

Koli Bandı Makinesi Modelleri 

Koli bandı makineleri; kullanılan bandın genişliğine ve sarım uzunluğuna bağlı olarak değişebileceği gibi, aparatın işlevine göre de değişiklik gösterebilirler. Kullanılan bant standart ölçülerde 45*100 mm ambalaj bandı ise tüm modellerle çalışır. Bant makinelerini üç model olarak inceleyebiliriz. Bunlardan ilki küçük tutma kolu olmayan modellerdir. Genellikle bant kes olarak bilinirler. İkincisi, endüstride en yoğun kullanılan ve tutma kolu olan modellerdir. Üçüncüsü, farklı ebatlardaki bantların kullanılabilecek profesyonel bantlama makineleridir.

Bant Kes 

Bant kes olarak bilinen bu aparatlar; bant masurasına yerleştirildikten sonra manual bantalama yapılıp, ucundaki bıçak sayesinde kesilebilen basit modellerdir. Bu model ürünler düşük bantlama adedinde uygundur.

Profesyonel Bant Makineleri

Standart ambalaj bantlarında kullanılabilecek, tutma koluna sahip modellerdir. Tutma kolu sayesinde profesyonel bantlama yapılabilir. Bu modellerin dispanseri daha geniş olan modelleri de vardır. Geniş olan bantlar için kullanılır.

Yüksek Sarım Bant Makineleri

Yüksek sarımlı bantlarda kullanılacak olan bantlama makineleridir. Masura ölçüsünden bağımsızdır ve yay sayesinde bant aparata sabitlenir. Bu aparatlarda standart bantlar da kullanılabilir. Bu bantlama makineleri ayrıca düşük bant sesi sayesinde tercih edilirler.

Koli Bantlama Makinası Fiyatları

Koli bantlama makinası fiyatları kalitesine ve fonksiyonlarına göre değişiklik gösterir. Packmore bünyesinde satılan tüm bant makineleri en iyi kalite ürünlerdir. Tek parça metal gövde ve yüksek kalite materyal kullanımı ile uzun ömürlü kullanım için ideal bantlama makineleridir. Koli bantlama makinesi fiyatları modellere göre değişiklik gösterir. 

Koli bantlama makinası fiyatları kalitesine ve fonksiyonlarına göre değişiklik gösterir. Packmore bünyesinde satılan tüm bant makineleri en iyi kalite ürünlerdir. Tek parça metal gövde ve yüksek kalite materyal kullanımı ile uzun ömürlü kullanım için ideal bantlama makineleridir. Koli bantlama makinesi fiyatları modellere göre değişiklik gösterir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.