Karton Kutu
Sıralama seçin
Stoktakiler
Toplam 1 ürün görüntüleniyor.

Karton Kutu

Karton kutu, ürünlerin saklanmasında ya da paketlenmesinde kullanılan %100 geri dönüştürülebilir malzemeden üretilen ambalaj malzemesidir. Mukavva kutu ya da kraft kutu olarak da bilinir. Evlerimizdeki eşyaları organize edebilmek için de kutuları kullanırız, Bunlar genellikle dekoratif kutulardır. Fabrikalarda üretilen ürünlerin ambalajlanmasından, lojistik merkezlerinde sevk edilecek ürünlerin paketlenmesine kadar endüstride birçok alanda kullanılır. Genellik hafif ürünlerin lojistiğinde kullanılırlar. Aynı zamanda, gıda endüstrisinde özel amaçlarla üretilmiş kutular vardır. Bunlar; pide kutuları, pizza kutuları, pastane kutularıdır. Karton kutular %100 geri dönüştürülebildiğinden, en çevreci ambalaj malzemelerindendir. Aynı zamanda açılmadan önce düz bir karton olarak depolandığından, yer kaplamaz. 

Karton Kutu Nasıl Yapılır ve Çeşitleri Nelerdir?

Karton kutu, önceden belirlenen ölçülerde, kraft kartonun kesimi ve katlama noktalarının belirlenmesi ile yapılır. Kutuların kesimi ihtiyaçlara göre değişiklik gösterebilir. Bazı kutular kapaklı ya da kilitli kutu olarak üretilirken bazı kutular için ayrıca kapak da üretilir. Genellikle endüstride kilitli kutular kullanılır. Gıda için üretilen; pizza kutular ya da pastane kutuları kilitli kutulardır. E-ticarette satışı yapılan ürünler için de özel amaçlı kutular tasarlanmıştır. Kitap kutusu ya da poster kutusu bunlara örnektir. Arşiv kutuları da özel amaçlı üretilen kutulara örnektir.

Kilitli Kutu - Kargo Kutusu

Kilitli kutular günlük hayatımızda en sık karşılaşacağımız kutulardır. Depolanması ve hazırlanışı kolaydır. Karft kağıttan üretilir ve içerisine konan ürünleri dış etkenlerden korur. Kargo kutusu olarak kullanılır. İnternetten satışın artışı ile bu kutulara talep artmaktadır. Ürünlerin müşteriye zarar görmeden ulaşması ve paket açma deneyimi sağladığından e-ticarette kilitli kutular sıklıkla kullanılmaktadır. Düşük maliyeti ve kolay ulaşılabilirliği sayesinde tercih edilir. %100 geri dönüştürülebilir olması da ekosistemimizi korumamıza yardımcı olur.

Arşiv Kutusu

Bilginin her geçen gün artması ile bu bilgiyi barındırmamız ve saklayabilmemiz de problem olarak karşımıza çıkıyor. Bu bilgiyi elektronik ortamlarda tutarken aynı zamanda fiziksel ortamlarda da tutmaya devam ediyoruz. Klasörlerce tutulan bu bilgiler işyerlerimize sığmıyor geçmiş tarihli belgeler depolarda saklanmaya devam ediyor. Arşiv kutusu klasörlere uygun ölçülerde tasarlanmış ve klasörlerin dağılmadan kolayca saklanabilmesi ve üzerine kolayca not alınabilecek şekilde tasarlanmıştır.

Kitap Kutusu

E-ticaretin büyümesi ile artık kitapları internette satın alıyoruz. Ancak kargodan geldiğinde, kitapların kapaklarının kırılması istemeyeceğimiz bir şeydir. Kitap kutusu; kitapların sevkiyatı esnasında zarar görmemesi için kullanılan e-ticaret ambalajlarındadır.

Gıda Kutusu

Hazır gıdaların ve fast food restoranların artışı ile gıda endüstrisinin kutuya olan talebi artmış ve özelleşmiştir. Gıdaların doğrudan insanların beslenmeleriyle ilgili olduğunda, üretiminden, son tüketiciye ulaşıncaya kadar geçen her süre titizlikle takip edilir. Pastanelerde kullanılan kutulardan pizza kutularına, pide kutularından hamburger kutularına kadar. Farklı yiyecekler için farklı kutular tasarlanmıştır. Gıda kutuları genellikle kağıt, karton ya da sert plastikten üretilir ve üretimin her aşaması titizlikle takip edilir.

Baskılı Kutu

Kutuya artan talep ile beraber, ürünlerin yalnızda paketlenmesi dışında markanın tanıtımı için de bir alan olarak kullanılmaktadırlar. Baskılı kutular, üretim esnasında önceden belirlenmiş tasarımın kutu üzerine farklı yöntemlerle basılması ile üretilirler. Üretiminin yapılabilmesi için belirli adetlerde sipariş verilmesi gerekir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.