Koli
Sıralama seçin
Stoktakiler
Toplam 23 ürün görüntüleniyor.

Koli 

Koli, ürünlerin taşınması ve istiflenmesi esnasında içerisindeki ürünlerin güvenliğini sağlayan en temel ambalaj malzemesidir. Hammaddesi kağıt olan ve %100 geri dönüşümlü olan koliler 4 kenarı kapalı ve alt ve üst yüzeylerinde kapak olacak şekilde tasarlanmışlardır.

Koli, 1800’lü yılların başında endüstrinin gelişmesi ile üretimine başlanmış ve bugün neredeyse hayatımızın her noktasında kullandığımız en önemli ambalaj malzemesidir.

Kolilerin Hayatımızdaki Yeri

Fabrikalarda üretilen ürünlerin satış noktalarına giderken kolili olarak sevk edilir ve satış noktaları ürünleri tek tek gönderirken bu koliler ile hazırlar. Bazen birden fazla ürün birlikte gönderilirken tüm ürünler tek bir koli içerisinde gönderilir. Ya da taşınırken eşyalarımızı kolilere koyarız. Koliler artık hayatımızın her alanında kullanılmaktadır.

E-ticaret Kolileri

Günümüzde neredeyse ihtiyacımız olan tüm ürünleri online ticaret sitelerinde bulabiliyoruz. Ancak satın aldığımız ürünlerin bize hasarsız ulaştığından emin olmak isteriz. Satıcı da ürünlerinin müşteriye hasarsız ulaşmasını ister. Bunun için e-ticarette tüm ürünler özenle ambalajlanarak uygun ölçüde kolilere konularak sevk edilmelidir. E-ticarette alınan en fazla şikayetlerde biri de ürünün özensiz paketlendiğidir. Bunun yanında youtube’de en fazla izlenen tanıtım videoları ise paket açılış videolarıdır. Yani e-ticarette doğru paketlenmiş bir ürünü almak, satıcıyı değerlendirmede en önemli unsurlardan biridir.

Taşınma Kolileri

Yaşadığımız evden farklı bir eve taşınırken de en büyük yardımcılarımız kolilerdir. Eşyalarımızı topladıktan sonra kolilere yerleştirip üzerine de hangi eşyaların olduğunu yazarız. Bu kolileri daha önce bakkallardan bulmaya çalışırken artık farklı büyüklükteki evler için farklı adetlerde ve ölçülerde taşınma setleri almamı mümkün.

Koli Ebatları

Yeterli adetler sağlandığı sürece istediğiniz ölçüde koliyi ürettirebilirsiniz. Ürününüzün en boy yükseklik ölçülerini almanız koli üretimi için yeterli olacaktır. Ancak istediğiniz ölçüde üretim için yeterli depolama alanı ve finansa ihtiyacınız vardır. Örneğin aylık koli ihtiyacınız 50 adet ise ürettireceğiniz adetler sizin için finans ve uzun süre stok maliyeti olacaktır. Bunun yerine ihtiyacınız olduğu miktarda koli alarak hem bekleme maliyetinden hem de finans maliyetinden kaçınmış olursunuz.

Koli Fiyatları

Kolinin sağlamlığına ve kalitesine göre, kullanılan oluk sayıları gibi birçok faktör kolinin fiyatını etkiler. Koliler içine koyulan ürünlerin korunması ile beraber markanın kimliğini de yansıtırlar. Kullanacağınız koli içerisine koyacağınız üründen çok büyük olmamalı ya da sığmayacak kadar küçük de olmamalıdır. Koli çeşitlerine ve koli fiyatlarına buradan ulaşabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.