Manuel Çember Makinası
Sıralama seçin
Stoktakiler
Toplam 6 ürün görüntüleniyor.

Manuel Çember Makinası

Manuel çember makinası, çelik, kompozit ya da plastik çemberi insan gücünden yararlanarak çemberleyen aparattır. Manuel çember makinası operatörün çemberlenecek ürün etrafından sardıktan sonra çember tokası yardımı ile çemberi birleştirip gerdirmesi ve daha sonra ambalaj çemberini kesme prensibi ile çalışır. İnsan gücünü kullanarak çemberleme yapıldığından düşük adetli çemberleme işlerinde kullanılır.

Manuel Çember Makinası Nasıl Kullanılır?

Manuel çember makinası kullanımı kolaydır. Kompozit çember ile yapılan uygulamalarda bukle toka olarak da bilinen spiral toka kullanılır. Kompozit çemberin palet etrafından sarılması ile çemberin iki ucu bükülerek çember tokasına takılır. Altta kalan çember ucu manuel çember makinasına takılır ve kolu kaldırarak çember gerilir. Yeterli gerginliğe ulaştıktan sonra kol aşağı doğru bastırılarak çekilir. Plastik çember için aynı durum geçerliyken çelik çember için toka gerektirmez, çelik çemberi bükerek çemberleme işlemi tamamlanır.

Manuel Çember Makinası Fiyatları

Manuel çember makinası fiyatları en uygun çember makinasıdır. Ancak yüksek adetli çemberleme işlemlerinde çember tokası gereksini ve işgücü maliyeti ile yüksek adetli çemberleme işlerinde kullanımı daha maliyetlidir. Manuel çember makinası alırken günlük çemberlenecek olan palet sayısına çember tokası ve ambalaj çemberi birim maliyetinin toplamına ve yalnızca çember kullanımı sonucu ve çemberlenek palet sayısının beklenen artış oranı ile hesaplanması sonucuna bakarak alınması gerekir. Bununla beraber manuel tercihinde ucuz olan makine yerine yedek parça bulunabilirliği ve tamiri mümkün makine tercih edilmelidir.

İkinci El Çember Makinası

Manuel çember makinası alırken araştırılan diğer konu ikinci el çember makinasıdır. İkinci el çember makinası ucuz çember makinası arayanlar için değerlendirilmektedir. ikinci el çember makinası alırken dikkat edilmesi gereken konuların başında da makinenin modeli ve alındığı firma ile görüşülerek alınması ve makinanın parça gereksiniminde hizmet alınabileceğinin teyit edilmesi gerekir. Parçası bulunmayan makina alırken ikinci el değil kullanılmamış makine tercih edilmelidir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.