Palet Streç Film
Sıralama seçin
Stoktakiler
Toplam 5 ürün görüntüleniyor.

Palet Streç Film

Palet streç film; ambalaj streci olarak da bilinen, endüstriyel ambalajlamada sıkça kullanılan ambalaj çeşididir. Dayanıklı ve esnek yapısı ile yapay polimerden ve LLDPE’den üretilir. Gıda, nakliye ve sağlık gibi alanlarda kullanılır. Esnek yapısı ve kavrama özelliği ile ürünleri darbelerden korurken aynı zamanda hava aldırmayan yapısı ile ürünleri uzun süre dış etkenlerden korur. Polietilen hammaddesi ile üretilen streç filmler, gıda streci olarak da bilinir. Yiyecekleri tam anlamıyla sıkıca sarar ve mineral ve vitamin kaybetmeden uzun süre taze kalmasını sağlar. Diğer sektörlerde kullanılan palet streç film LLDPE hammaddesinden üretilir. Diğer ambalaj malzemelerinde olmayan esnekliği sayesinde tüm ürünlere uygulanabilir. Ürünlerin güneş ışınları, toz, yağmur ve rüzgardan korur. Depolama sırasında ürünlerin birarada kalabilmesi ve nakliye sırasında dağılmaması için de kullanılır.

17 Mikron Streç Film

Palet streç filmleri, farklı kalınlıklarda üretilebilir. 17 mikron streç film, hafif ürünlerin ambalajlanmasında ya da ürünü yalnızca dış etkenlerden koruması amacı ile yapılan uygulamalarda kullanılır. Ürünlerin hava ile temasını önler ve düşük darbe koruması sağlar. Paletlerin nakliye esnasında ambalaj çemberi kullanılması durumunda 17 mikron streç film kullanarak tasarruf sağlar. Endüstride sıklıkla tercih edilir.

23 Mikron Streç Film

23 mikron streç film ürünlerin dış etkenlerden ve darbeden korunması için daha kalın olarak üretilmiştir. Ambalaj çemberi gerektirmeyen paletleme uygulamalarında, nakliye sırasında dayanıklılığını sağlayabilmesi için 23 mikron streç tercih edilmelidir. 17 mikrona göre daha düşük sarım ile daha yüksek koruma sağlayabilir. Uygulama kolaylığı ve zaman tasarrufu sağlar.

Büyük Streç Film

Büyük streç film, streçleme işlerin makinelerin kullanıldığı ve yoğun streçleme yapıldığı durumlarda kullanılır. Bir bobin streç üzerine daha uzun metrajlarda streç sarılarak üretilir. Bu streç makine ile beraber kullanılır.

Ön Gerdirilmiş Streç Film

Ön gerdirilmiş streç film, makine kullanımında büyük strece alternatiftir. Ön gerdirilmiş streçler uygulama kolaylığı sağlar ve 7 – 9 mikron arası kalınlığa sahiptir. Pre streç olarak da bilinirler. Normal streç filmin aksine esneme yapmazlar.

Renkli ve Siyah Streç Film

Streç filmler genellikle şeffaf olarak üretilirler. Ancak renkli ve siyah streç filmlerde üretilmektedir. Siyah streç film güneş ışınlarının tamamı soğurur. Işıktan etkilenen ürünlerin sarılmasında siyah streç kullanılır. Suların paletlenmesinde ise mavi renkli streç kullanılır. Bunun sebebi suyun mavi ışınlardan korunmasıdır. Aynı zamanda üretilen ürünün firmanın kurumsal renkleri ile sarılması da marka bilinirliği artırma amacı ile renkli streçler kullanılmaktadır.

Streç Film Fiyatları

Farklı hammaddelerden, farklı kalınlık ve ölçülerde üretilen streç filmlerin fiyatları değişiklik göstermektedir. Gıda streci olarak da bilinen polimerden üretilen streç filmler daha yüksek maliyetlere üretilir. Palet streç film olarak da bilinen streç filmler ise en ucuz streç filmlerdir. Bobin sarım miktarı kullanılan malzeme kalitesi de fiyata etki eden sebeplerdir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.