Plastik Çember
Sıralama seçin
Stoktakiler
Toplam 13 ürün görüntüleniyor.

Plastik Çember

Plastik çember, ürünlerin dağılmadan ve hasar almadan sevk edilebilmesinde kullanılan yüksek mukavemetli ambalaj malzemesidir. Diğer ambalaj sarf malzemelerinin aksine genellikle bir makine yardımı ile çemberleme yapılır. Plastik çember; yüksek mukavemeti, dayanma gücü, uygulama hızı ve düşük maliyeti ile endüstride en sık tercih edilen ambalaj malzemelerindendir. Farklı genişlik ve kalınlıkta üretilebilen çemberler aynı zamanda plastik, polipropilen, kompozit gibi farklı malzemelerden üretilmektedir.

Ambalaj Çemberi

Ambalaj çemberi, plastik çemberi de kapsar. Ambalaj çemberinin kullanım alanı çok geniştir. Ağır ürünlerin çemberlemesinde plastik ambalaj çemberinin yeterli olmadığı durumlarda çelik malzemeden üretilmiş ve çok daha mukavemetli çemberler kullanılır. Bunlar çelik çember olarak adlandırılır. Tüm çember modelleri ise ambalaj çemberi olarak adlandırılmaktadır.

Pet Çember

Pet çember, genellikle paletli ürünlerin çemberlemesinde kullanılan çemberdir. Yeşil renginden dolayı yeşil çember olarak da bilinir. Pet çember 12 mm ile 19 mm arasında üretilmektedir. Palet ağırlıklarına göre uygun genişlikte çember kullanılmalıdır. Şarjlı ve havalı çemberleme uygulamalarında kullanıldığı gibi manual uygulamalarda da kullanılmaktadır. Pet çemberler iklim şartlarına dayanıklıdır. Düşük maliyeti ve yüksek mukavemeti sayesinde çelik çembere alternatif olarak da kullanılmaktadır. Metal olmayan tüm ürünlerin çemberlemesinde pet çember kullanılabilir.

PP Çember

Orta ve düşük çember mukavemete sahip ambalaj çemberidir. Gazete balyalarının bağlanması, meyve sebzelerin bağlanması, oluklu kutuların bağlanmasından, kolilenmiş ürünlerin bağlanmasına kadar çok geniş kullanım alanına sahiptir. 5 mm ile 12 mm arasındaki genişliklerde üretilmektedir. Hafif paletlerin çemberlemesinde pet çembere alternatif olabilir. Yarı otomatik çember makinası ve otomatik çember makinası ile yapılan uygulamalarda pp çember kullanılır.

Kompozit Çember

Kompozit çember, çelik çemberden sonra en yüksek mukavemetli ambalaj çemberidir. Hareketli ve ağır ürünlerin çemberlenmesinde kullanılır. Yüksek ve uzun süreli gerilime dayanıklıdır. 13 mm ile 32 mm arasında üretilmektedir. Çember içerisinde eklenmiş olan lifler sayesinde koruma sağlanırken esnek olması sayesinde içindeki ürünü uzun ve hareketli yolculukta korur. Kompozit çemberler manual uygulamalarda kullanılır ve spiral toka ile beraber kullanılmaktadır.

Çelik Çember

Çelik çember, en yüksek mukavete sahip ambalaj çemberidir. Çelik çemberler, ağır sanayide ve demir çelik sanayinde kullanılmaktadır. Yüksek mukavemeti ve ısı dayanıklılığı sayesinde sıcak ambalajlanan ürünlerde kullanılmaktadır. 13 mm ile 32 mm arasında üretilen çelik çemberler; 19 mm genişliğe kadar manual uygulamalarda kullanılırken, daha geniş çemberlerde tokalı ve havalı uygulamalarda kullanılmaktadır.

Çember Tokası

Manual uygulamalarda çemberi bir arada tutması için çember tokası kullanılmaktadır. Plastik çember uygulamalarında saç toka ve spiral toka kullanılmaktadır. Saç toka; plastik çemberi üst üste geldiği noktadan ezerek çemberi birleştirir. Spiral uygulama ise çemberi iki ucunun toka etrafından geçirilmesi şeklinde uygulanır. Çelik çemberler ise havalı uygulamalarda kullanılır ve saç toka gibi üst üste gelen çemberi ezerek birleştirmektedir.

Çember Arabası

Çember arabası, çember bobinin dağılmadan bir arada tutulabilmesi ve uygulama esnasında tekerlekleri sayesinde çemberin rahat taşınmasını sağlar. Çember arabası, çelik çember arabası, kompozit çember arabası ve plastik çember arabası olmak üzere üç farklı şekilde üretilmektedir.

Plastik Çember Fiyatları

Plastik çember fiyatları, çember metrajına, genişliğine, kalığına ve malzemesine göre fiyatlandırılmaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.