Şarjlı Çember Makinası
Sıralama seçin
Stoktakiler
Toplam 2 ürün görüntüleniyor.

Şarjlı Çember Makinası

Şarjlı çember makinası, plastik çember makinası olarak da bilinen en yoğun kullanılan makine gruplarındandır. Plastik çember ile yapılan uygulamalarda kullanılır. Çemberin ürün etrafında sarıldıktan sonra otomatik olarak uygun gerginlik seviyesine kadar çemberi gerer, ısıtarak yapıştırır ve keser. Bu işlemlerin tamamını otomatik olarak yaptığından otomatik çember makinası olarak da bilinir. Şarjlı çember makinası farklı çember ölçülerine göre farklı güçte makineler üretilmektedir. Şarjlı çember makinasını alırken, çemberleme yapılacak ürün ağırlığı dikkate alınarak seçilmelidir.

Şarjlı Çember Makinası Fiyatı

Şarjlı çember makinası alırken dikkat edilmesi gereken noktalardan biri çember makinası fiyatıdır. Bununla beraber dikkat edilmesi gereken konu makinenin kalitesi ve sağlamlığı olmalıdır. Sağlam ve kaliteli parçaları olan bir makine servis ve yedek parça maliyeti daha düşük olan çember makinesi kısa zamanda amorti edecektir.

Şarjlı çember makinası alırken dikkat edilmesi gereken diğer konu kullanılacak çemberin genişliği ve kalınlığıdır. Hafif ürünlerin çemberlemesinde ince çember kullanımı tasarruf sağlar. Bu çemberler için hassas çemberleme işlemi yapacak makineler kullanılmaldır. Daha ağır ürünlerin çemberlemesinde ise yüksek seviyede gerdirme gücüne sahip şarjlı çember makinası kullanılmalıdır. Dolayısıyla çember makinası alırken kullanacağınız çember genişliğini biliyor olunmalıdır.

Şarjlı Çember Makinası Nasıl Kullanılır?

Şarjlı çember makinası kullanımı kolaydır. Makine çember üzerinde iki farklı buton vardır. Bunlardan ilki çember germe tuşudur. Diğer ise çemberin kaynatma ve kesme tuşudur. Çemberin palet etrafında sarıldıktan sonra makinenin gerdirme tuşuna uygun gerginlik seviyesine ulaşana kadar basılır daha sonra ikinci tuşa basarak çemberin yapıştırılmasını ve kalan ucundan kesilmesi sağlanır. Bazı makinelerde bu otomatik olarak yapılır ve çemberi tek tuş ile önceden ayarlanmış olan gerginlik seviyesine kadar gerilmesini ve yapıştırılmasını sağlar. Otomatik çemberleme modu sayesinde, ürünler üzerinde standart gerdirme gücü uygulanır ve ambalajlama standardı sağlanır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.